Prefabrik Çeşitleri

Prefabrik Yatakhane-Yemekhane

İnşaat sektörü nüfus popülasyonunun artması ile paralel olarak günden güne gelişim göstermektedir. Bu popülasyondaki en büyük yatırımlar ise yine konut yapımı gibi alanlarında yapılmaktadır. Bu nedenle şirketler ve bireyler için inşaat yapmak kadar bu inşaatın içinde bulunacağı düzen de çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu düzenin en büyük aktörleri taşınabilen ve katlanabilen inşaat malzemeleri olmaktadır. Prefabrik yatakhane ve prefabrik yemekhane de bu malzemelerin İçinde önemli yer tutanlardandır. Bu malzemelerle inşaat yapan bireyler malzemelerin kullanılabilir olmasından dolayı büyük bir yer tasarrufu ve iş kolaylığı sağlamaktadır. Birçok inşaat şirketi birden fazla projede çalışmaktadır. Bu nedenle işçilerini bir yerden bir yere taşımaları büyük bir önem arz etmektedir. Bunun yanında işçilerin konaklayacağı ve yemek yiyeceği alanları da taşımak bir inşaat firması için çok önemlidir. Prefabrik yapılar bu alanın taşınmasına ve başka bir yerde inşaatın başlarken bu yapıların da kurulup, hızlıca işçilerin çalışmasına olanak sağlamaktadır. Prefabrik Yemekhane Taşınabilen veya parçalara ayrılıp daha sonra yeniden birleştirilebilen malzemelerden oluşturulan Prefabrik yemekhane avantajlarının arasında her yere götürülebilmesi, pratik olması ve yeniden kullanılabilir olması gelmektedir. Bir inşaatta prefabrik yemekhanenin bulunması o inşaata başlayan işçilerin henüz etrafta bir şey yokken bile yemek yiyebilmesine ve burada bu yemekleri büyük bir konfor içinde yemesine olanak sağlamaktadır. İnşaat alanındaki prefabrik yemekhanelerde işçiler dışarıdan gelen havanın soğuk ve sıcak etkilerine maruz kalmadıkları için yemek yeme molalarında büyük bir rahatlık içinde bunu yapabilmektedirler. Prefabrik yemekhaneler alüminyum, demir, çelik gibi malzemelerden oluşan bildiği gibi ayrıca plastik ya da tahta malzemelerden de oluşabilir. Prefabrik Yatakhane İnşaat alanında en büyük sorunlardan birisi de işçilerin konaklayacağı alanı yaratmaktır. Bunun için birçok çalışma ve pratik yöntem mevcuttur. Öncelikle işçilerin konaklaması için çadır veya benzeri uygulamalar yapılmaktadır. Fakat bu çadır gibi uygulamalar içeriye aldığı su ve dış etkenler dolayısıyla pek sağlıklı görünmemektedir. Bu nedenle prefabrik yatakhaneler bunların yerini doldurmaktadır. Prefabrik yatakhane sökülüp takılabildiği ya da taşınabildiği için birçok yerde, birçok zamanda, birçok iş için kullanılabilir. Bu yatakhaneler kapasitesine göre birçok işçi barındırıp bu işçilerin bir ev konforunda yaşamasına ve uyumasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca prefabrik yatakhaneler işçiler için yapılacak herhangi bir konaklama alanının inşaatını da elimine ettiğinden dolayı inşaat şirketleri için işçilerin konaklamasını sağlarken işçilerine konfor hizmetini de sunmaktadır. Bu da bu yapıların tercih edilme nedenlerindendir.

Prefabrik Şantiye-Ofisler

Prefabrik ofis ve şantiye binaları konusunda teknoloji ile konforu birleştiriyoruz. Dayanıklı, ekonomik ve dünya standartları düzeyinde üretimlerimizle sektörde son derece iddialıyız. Her türlü prefabrik üretimi çeşitlerimiz mevcuttur. Prefabrik Şantiye Binaları İnşaat alanlarının tüm mobilizasyon donanımları, prefabrik şantiye binalarının projelendirilmesi, işçi ve personel sayısına göre en sağlıklı, belirlenen süre içinde tüm personelin ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde tasarım ve montaj firmamız tarafından yapılmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursa olsun bölgenin iklim ve coğrafi koşullarına uygun olarak, personel sayısı ve personelin performansları da göz önüne alınarak etüt keşifler yapıp bu doğrultuda, kurulum ve montajını yapmaktayız. Prefabrik Ofis Binaları Tüm ürünlerimiz modüler üretim olup, en kısa sürede montajı sağlanıp en kısa sürede de sökülme işlemi ile kaldırılabilmektedir. Prefabrik ofis binaları donanımlı ve tecrübeli ekiplerimiz tarafından uygulanmaktadır. Standart prefabrik üretimlerimizin dışında istek ve önerilerine açığız. Önerileriniz ve talepleriniz bizim için önemlidir ve farklı istek ve talepleriniz teknik donanıma sahip mimar ve mühendislerimiz tarafından alternatifler üretilerek değerlendirilir. Bölgenin doğal hava koşulları değerlendirilerek kar, yağmur ve fırtınalar göz önünde bulundurularak statik ölçüm ve hesaplamalar yapılmaktadır. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tek katlı ve çift katlı olmak üzere her türlü tasarımlarımız mevcuttur. Ofis ve şantiye binaları birinci sınıf kalite olup özellikle ısıya ve yangına karşı etkilenmez oluşları sebebiyle de müşterilerimizin en çok tercih ettiği üretimlerimizdir. Şantiye ve Ofis Binaları Prefabrik şantiye, prefabrik ofis binaları için en önemli etkenlerden biri hızlı tasarım, projelendirilmesi ve en ivedi bir şekilde kurulmalarıdır. Müşterilerin en önemsedikleri durum bunlardır. Kolay kurulum da aynı zamanda zamandan tasarruf sağlaması açısından en fazla tercih edilen durumlardır. Firmamız en hızlı, kolay kurulum, kaliteli ve ekonomik ürünlerimizle müşterilerimizin hizmetindeyiz. Prefabrik şantiye ve ofislerimizin iç mekân tasarımları yatakhaneler, mutfak banyo ve tuvaletler içinde rahatlıkla yaşanabilecek konfor ve donanıma sahiptir. İnşaat bitiminde yine en kısa sürede sökülüp bir başka yer ve şantiyeye takılabilir durumda ürünlerdir. Ürünlerimizin kalitesi, dünya standart ölçülerine uygun olup son derece ekonomik ve kalitelidir. Uzun ömürlü, dayanıklı, yanmaz, çalışanların can güvenliği konusunda sorumluluklarının bilincinde olan bir firmayız. Prefabrik ve konteynır üretim ve montajı konusunda sektörde kalıcı ve uzun vadeli hizmet vermek iddialı olduğumuz tek konudur. Güçlü sermayemiz sebebiyle müşterilerimizden gelen talepleri en kısa sürede karşılamaktayız. İlkeli ve sorumluluk sahibi bilincimiz sektördeki kalıcılığımızın göstergesidir. Bundan dolayıdır ki müşteri memnuniyet statümüz üst seviyededir.

Prefabrik Dubleks Konutlar

Prefabrik Dubleks Konutlar Prefabrik dubleks ev bina sisteminin tamamı iç ve dış taşıyıcı olmayan duvarlar, bölmeler, döşeme çerçeveleri, kirişler için yük taşıma profillerinin yanı sıra duvarlar, çatı ve duvar kaplamaları, havalandırmalı cephe çözümleri, sıhhi tesisat sistemleri, elektrik aksamı, güvenlik ve çatı bakım sistemleri için çelik çatı kaplamalarını içerir. Yani bu sistemdeki evlerin yapımında ses ve ısı yalıtımlı hafif yapı strüktürlerinde perforasyonlar da dahil olmak üzere hafif galvanizli çelik profillerin kullanılması demektir. Kolay ve hızlı kurulumları, sağlık yapısı ile Türkiye ve dünyada prefabrik ev kullanımı yaygınlaşmaktadır. Prefabrik ev yaptırmanın bir güzelliği de özel projeleriniz veya bulunması gerektiğini düşündüğünüz bir özellik için proje aşamasında bilgi vererek bunu plana dahil edile bilinmektedir. İki Katlı Prefabrik Ev Prefabrik dubleks konut ister arsa ister bahçe istediğiniz arazi üzerinde kurulan şık görünümü ve fonksiyonel yapısı ile ihtiyaçlarınızı karşılar. Hazır malzemenin birleştirilmesi oluşturulan prefabrik dubleks konut gün geçtikçe rağbet görmektedir. Isı yalıtımı ve diğer sağlık koşullarına titizlik gösterilerek hazırlanan prefabrik iki katlı ev çok kısa sürede hazırlanarak oturabilir aşamaya gelmektedir. İç düzeni oldukça sıra dışı olan prefabrik dubleks ev dış ayrıntıları ile eve muhteşem bir görünüm verir. Kalabalık ailelerin ya da geniş yaşamaktan vazgeçemeyenler için üretilen bu prefabrik çift katlı ev ile tüm mevsim ve çevre şartlarına uygun hayalinize uygun yaşam alanları inşa edilir. Prefabrik Evlerin Yapısı Prefabrik dubleks konut uzman mimar ve mühendisler tarafında üretilen geniş yaşam alanı, kendinizi şımartacak kullanışlı yapısı, depreme çok dayanıklı ve sağlam olması nedeni ile güvenliği, şık görünümü ile size tam bir ev konforu sağlayacaktır. İstediğiniz oda sayısı ve plana göre projelendirilen prefabrik iki katlı ev boyana bilir olması sayesinde iç ve dış kısmı zevkinize göre renklendire bilirsiniz. Bu da evi betonarme evlerden farksız kılar. Yine prefabrik evin 6 ile 10 sm arasındaki dış duvarı malzeme yapısından dolayı küflenme ya da böcek barındırma gibi olumsuzlar yaşatmaz. Bu yüzden de sağlıklı ve sorunsuz bir yaşam kolaylığı sağlanır. Genellikle dış kapılar çelik iç kapılar ise Amerikan tarzda takılır. Çatı sistemleri için boyalı galveniz sac tercihe bağlı olarak eklenebilir. Prefabrik çift katlı ev iklim şartları esas alınarak üretilen prefabrik evlerde mutfak, tuvalet, banyo, oturma odası ve yatak odalarından oluşan metre kare fiyatları üzerinden hesaplandığı için farklı fiyatlar ortaya çıkabilir. Burada en önemli konu müşteri isteğinin tam olarak yerine getirilmesi ve memnuniyetidir.

Prefabrik Ev

Her ihtiyacı karşılayabilecek kapasitede olan prefabrik ev pek çok avantaja sahiptir. Gün geçtikçe kullanım alanı da genişlemekte olan prefabrik ev, kullanıcının tercihine göre farklı ölçülerde inşa edilebiliyor. Yapım aşamasının kolay olması ve kurulumunda sağladığı avantajlar birçok kişin bu evleri tercih etmesinin en önemli sebepleri arasında bulunuyor. Sağlam Yapı Prefabrik ev kullanıldıkları malzeme sebebi ile hafif bir yapıya sahip olsalar da dayanıklı olma özellikleri ile dikkati çekiyor. Zorlu kış koşullarında ya da deprem gibi doğa olaylarında da dayanıklılığı bir kez daha ön plana çıkıyor. Prefabrik ev yapılırken kullanılan malzemenin sağlam olması uzun süre aynı oranda verim alabilmenin en keyifli yoludur. Bu konutlardan istenen sonuç alınabilmesi için öncelikle müşteri neye ihtiyacı olduğunu belirlemelidir. Bunu belirlerken özellikle ölçüleri de ön planda tutmalıdır. Bu sayede ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde bir prefabrik ev tasarlanmış olur. Prefabrik ev denince pek çok kişinin aklına tek katlı bir yapı gelmektedir. Oysa ki artık gelişen teknolojiden de yararlanılarak iki katlı yapılarda oluşturulabiliyor. Böylece özellikle kalabalık bir aileye sahip olanlar için de daha büyük alternatifler sunma imkanı bulunuyor. Prefabrik evler de bir evde olması istenen her şey bulunmaktadır. Özellikle banyo ve tuvalet bu konuda oldukça sorulan bir konudur. Bu evlerde banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kullanışlı bir mutfak ta bulunuyor. Isı Yalıtım Özelliği Prefabrik ev dendiğinde pek çok kişinin aklında bazı soru işaretleri bulunuyor. Bunlardan biri de bu evlerin kışında kullanışlı olup olmadığıdır. Prefabrik ev inşa edilirken özellikle kışı ısı kaybı yaşanmaması adına ısı yalıtımı yaptırılmaktadır. Bu sayede yaz ya da kış bu evlerde yaşamak mümkündür. Tüm bunların dışında ise ses yalıtımı da evlerin tasarımında unutulmamıştır. Bu sayede odalarda rahatlıkla kalmak mümkündür. Tercihe göre villa biçiminde de tasarımı yapılabilecek olan bu konutlarda balkon seçenekleri de bulunuyor. Tüm bu özellikleri ile tam anlamı ile bir evden farklı bulunmuyor. Ayrıca konfor olarak da ev ortamını aratmamaktadır. Fazlası ile kullanışlı özelliklere sahip olan bu yapıların kurulumu da kolaydır. Kurulum öncesinde sabitleme yapılacak olan zeminin hazırlanması gerekiyor. Bu işlemden sonra sabitleme yapılarak prefabrik evin konumu sabitleniyor. Uygun Fiyat Avantajları Prefabrik evlerin en belirgin özelliği oldukça uygun fiyatlara sahip olmasıdır. Bu neden ile her bütçeye uygun bir ev bulmak mümkündür. Özellikle bahçe için oldukça ideal bir seçimdir. Bu sayede hem çok ciddi bir bütçe ayırmaya gerek bulunmaz hem de bahçede ya da yazlıkta kullanılabilecek fonksiyonel ve şık tasarıma sahip bir eve sahip olunur. Tüm bunların dışında ise prefabrik evlerin sökülme imkanı bulunuyor. Bu özellik sayesinde istendiği zaman ev bulunduğu yerden sökülerek farklı bir yere taşınabilir. Ayrıca normal bir konutta ekleme yapmak için hem zaman hem de daha çok harcama yapmak gerekir. Oysa ki prefabrik konutlar için ekleme yapmak oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanabilirken uygun bütçeler ile bu eklemeleri yaptırmak da mümkündür. Evlerde farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Böylece prefabrik ev için müşteri kendi zevkine uygun olan bir rengi tercih edebilir.